Na Valentýna opět poteče krev

Na Valentýna opět poteče krev

Právo | 7.2.2018 | Rubrika: Severovýchodní Čechy | Strana: 11 | Autor: (ner) | Téma: Senátoři - Horská Miluše


Transfuzní oddělení Pardubické nemocnice bude v pondělí 12. a ve čtvrtek 15. února od 7 do 11 hodin vítat valentýnské prvodárce krve.
„Tato akce, zaměřená na nové dárce krve, u jejíhož zrodu jsem stála a pravidelně jí poskytuji svou osobní záštitu, si už dokázala v regionu vybudovat tradici. Když jsme ji před šesti lety zakládali, snažili jsme se oslovit hlavně mladé lidi. Těší mě, že se to v předchozích ročnících podařilo a že řada z nich v registru dárců zůstala, “ řekla Právu místopředsedkyně Senátu MilušeHorská (nez.). „A proč zrovna valentýnské odběry krve? Svatý Valentýn je svátkem zamilovaných. Fakt, že někdo daruje krev jako nejcennější tekutinu na světě, je podle mého názoru jedním z jasných důkazů lásky člověka k člověku, “ dodala senátorka.


Valentýnských odběrů krve se může zúčastnit každý zájemce, který splní několik základních podmínek. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 až 65 lety. Pro první odběr se doporučuje věk do 60 let. Potřebná tělesná hmotnost je nad 50 kilogramů. K odběru krve je nutné si přinést průkaz totožnosti, opakovaní dárci i legitimaci dárce krve.


„Pro každého prvodárce bude připraven dárek od dětí ze Základní školy a Praktické školy Svítání, která pečuje o lidi s různými hendikepy a kde mám tu čest být ředitelkou. Pro každého dárce máme připraveny dvě vstupenky na ligové utkání basketbalistů BK JIP Pardubice. Na jednoho vylosovaného prvodárce čeká i romantická večeře pro dva v Restaurantu U Dvou kohoutků, “ láká zatím nerozhodnuté Miluše Horská.