Aktuality

Miluše Horská uctila památku obětí druhé světové války

Hned třikrát během prodlouženého víkendu uctila senátorka a 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, Miluše Horská, památku obětí nacistické zlovůle během druhé světové války. Nejprve to bylo 5. května na mostu Barikádníků v Praze, kdy se vzpomínka zaměřila zejména na oběti Pražského povstání. Na tomto mostě přes Vltavu se ještě v závěru války bojovalo, jak o tom svědčí ostatně i kniha Němá barikáda od Jana Drdy. „Místní Trojský most se tak i díky tomu, že zde stály barikády, stal jedním ze symbolů Pražského povstání. Dva roky na to pak získal název: most Barikádníků“, prohlásila během pietního aktu Horsk&aac ute;.

Samotný Den osvobození si připomněla Miluše Horská na Zborovském náměstí v Pardubicích. „Vzpomínám na Masarykova slova: Boj, to není humanita; ovšem s válečným běsněním, které po celé Evropě rozpoutali nacisté, naopak zapotřebí bojovat bylo. Jak mohu, tak to opakuji, tak vyzdvihuji nutnost tohoto boje, tak děkuji našim bojovníkům za svobodu, jedno, zda stáli ve frontových liniích v zahraničí, či zda se zlu postavili zde v naší zemi“, řekla Horská.

Den na to pak v Praze položila za Senát Parlamentu ČR věnec na pražských olšanských hřbitovech u hrobu obětí Rudé armády a účastnila se slavnostní recepce na velvyslanectví Ruské federace.