Aktuality

Mezi oceněnými stavbami čtvrtstoletí jsou i Tyršovy sady

Úvodním slovem místopředsedkyně Senátu Miluše Horské byla dne 2. října 2019 zahájena výstava pod názvem Stavby čtvrtstoletí, a to v Salla Terreně Valdštejnské zahrady v Praze. Potrvá zde až do konce měsíce. Sumarizuje dvacet nejzajímavějších staveb, přestaveb a rekonstrukcí realizovaných předními českými stavebními a architektonickými odborníky.

Za Pardubický kraj se na výstavě prezentovaly Tyršovy sady v Pardubicích. “Přijeďte do Pardubic, zajděte do nově upravených Tyršových sadů a uvidíte, jak lze citlivě propojit architekturu, přírodu a historii. Je to hodně promyšlený a vkusný “doplněk” našeho zámku, který díky takovému projektu jako je Stavba čtvrtstoletí teď můžeme s hrdostí představit nejen české veřejnosti”, řekla Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR, která výstavu zaštítila.

Stavba čtvrtstoletí je nová soutěž prezentující to nejlepší z českého stavitelství v jeho novodobé historii. Cílem je ukázat potenciál, schopnosti a kvalitu českých architektů a stavitelů. Soutěž mapuje archivy již uskutečněných odborných klání a zároveň se otevře novým, dosud nepřihlášeným stavbám. Výstupem soutěže bude mediální prezentace, televizní cyklus o stavbách čtvrtstoletí, výstavy, knihy a katalog.

 

2.10. 2019