Aktuality

Kuličkiáda smíchu? Unikátní akce, která nemá obdoby!

Přijde vám, že hrát kuličky v zimě a ještě k tomu v zimě je bláznivý nápad? Věřte, že to jde a člověk se navíc skvěle pobaví. Na vlastní kůži se o tom mohli přesvědčit všichni, co zavítali na Kuličkiádu smíchu. Ta se uskutečnila v neděli odpoledne v malé hale pardubické Tipsport areny jako součást 17. ročníku doprovodného programu Grand Festivalu smíchu.

Nechyběla mezi nimi ani první místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská. Ta je zároveň ředitelkou pardubické Základní školy a Praktické školy Svítání, která pečuje o lidi s různými zdravotními hendikepy.„Kuličkiáda smíchu je unikátní akce svého druhu, která snad nikde na světě nemá obdoby. Ráda jsem ji podpořila i proto, že tu na ledové ploše soutěží ti, co mají rádi zábavu a netradiční věci. Viděla jsem zde spoustu nadšených lidí různého věku, co si ještě nezapomněli hrát. To mi je jako ředitelce školy velmi blízké, “ vysvětlila Miluše Horská.

„Mám radost z toho, že nejen Kuličkiáda smíchu, ale celý Grand Festival smíchu je výjimečnou událostí, kterou nám závidí celá republika. Vždyť Pardubice se na týden stávají hlavním městem smíchu a kvalitního humoru. A ten člověk k životu potřebuje, pokud chce být šťastný, “ sdělila senátorka, jež bude v soutěžní části přehlídky nejlepších divadelních komedií držet palce hlavně domácímu souboru Východočeského divadla.

 „Pardubická inscenace Jistě, pane ministře si bere na paškál různé politické tanečky, takže se na ni moc těším. Jsem zvědavá i na výkony našich herců v čele s ředitelem Petrem Dohnalem a hostujícím Petrem Kostkou. Ten v minulosti s velkým úspěchem účinkoval i na akcích školy Svítání, “ dodala Miluše Horská.